Czym się kierować w organizacji przyjęcia komunijnego?

Komunia to niezwykły czas dla dzieci. Jest podekscytowanie, stres i masa obowiązków. Odczuwają to przede wszystkim rodzice, którzy muszą zdążyć ze wszystkim, aby ten dzień udał się w stu procentach. Pociechy przypominają sobie wierszyki, pieśni i kwestie wypowiadane w kościele, aby nigdzie się nie pomylić. Rodziców rozpiera duma, ale na głowie mają masę spraw do załatwienia. Gdzie zorganizować imprezę komunijną dla swojego dziecka, sprawić żeby goście świetnie się bawili, a zarazem nie wydać na to wszystkich oszczędności?

Na co zwrócić uwagę?

  • LISTA GOŚCI – zastanów się ilu gości się spodziewasz, ile osób potwierdziło swoje przybycie, a ile jest niewiadomych? Wyeliminuj status „nie wiadomo” – wystarczy telefon do tych gości i wiesz, na czym stoisz. Zwróć uwagę na własne możliwości finansowe. Jeśli masz dużą rodzinę, a twoja lista gości ciągnie się i ciągnie, a wykreślić nie ma kogo, bo nie wypada – pogódź się z tym. Nie wykreślaj osób tylko po to, aby obniżyć koszty. Często niezaproszenie na komunię może być odebrane jako nietakt i narazić na niepotrzebne nieporozumienia między rodziną. Lepiej przełknąć całą tę sytuację. Kiedy wiemy już ile gości przyjmujemy – wybierzmy taką salę, aby wszyscy komfortowo się w niej pomieścili. Zwróć uwagę na miejsce do zabawy i na biegające dzieci. Stoły nie mogą być ciasno ułożone, bo rozochocone dzieciaki potrzebują dużo miejsca do przemieszczania się.
  • KOSZTY – komunia to kosztowy wydatek. Sala, catering, dekoracje, a przede wszystkim prezent dla dziecka. Pieniądze warto zacząć oszczędzać wcześniej, aby to wydarzenie sprawiło dziecku samą radość i było zorganizowane idealnie. Jednak nikt nie powiedział, że idealne przyjęcie musi się odbyć w drogiej restauracji lub sali z cateringiem. Jeśli nie stać nas na wynajęcie takich obiektów, a mamy dużo czasu i bliską rodzinę chętną do pomocy – spróbujcie wyzwania, jakim jest urządzenie przyjęcia we własnym domu. Oczywiście mam na myśli domy prywatne z ogrodem, gdzie takie wydarzenie ma prawo się udać! Możesz wtedy z pomocą siostry, mamy, szwagrów, stworzyć świetną przestrzeń i przepyszne jedzenie. Dobrym pomysłem jest wynajęcie kelnerka na dzień komunii, aby nikt nie musiał porywać się ze stołu by przynieść kolejne danie. Źle to wygląda, a na takiej imprezie trzeba celebrować, a nie pracować.
  • WYPOSAŻENIE – organizacja przyjęcia w lokalu powinna gwarantować powodzenie. Jednak nie zawsze tak jest. To ty, przy wyborze restauracji lub sali, musisz kierować się przede wszystkim wygodą. Pieniądze nie są najważniejsze. Najtańsze sale często nie posiadają odpowiedniego wyposażenia, cateringu oraz pomieszczeń. Komunia to przede wszystkim czas dzieci, więc dobrze byłoby, aby taki lokal miał kącik dla dzieci, możliwość wyjścia na taras itp. Niekiedy zapomina się o takich drobiazgach, kiedy chcemy zaoszczędzić na wszystkim.

Komunia to czas twojego dziecka. Postaraj się o to, aby było zadowolone ze swojego przyjęcia. Dbaj o możliwość zabawy i eliminuj problemy. Niech ten dzień będzie pełen szczęścia i zadowolenia. 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *