Dekoracje na przyjęcie komunijne

Komunia to dla dziecka wielki dzień. Rodzice w pośpiechu przygotowują dziecko, siebie i pilnują, aby sala wyglądała idealnie. Jak przyjęcie odbywa się w domu rodzinnym, zamieszanie jest jeszcze większe. Organizacja przyjęcia komunijnego nie jest wcale taka prosta i przyjemna, jak mogłoby się wydawać. Trzeba się postarać, aby uniknąć wpadki i zbierać same pochwały od gości. Często niestety wiąże się to z dużymi wydatkami. A co z dekoracjami? Wszystko musi wyglądać schludnie, elegancko i uroczyście. Jakimi dodatkami się posłużyć?

 

1.Balony

Nieśmiertelne balony uwielbiane przez dzieci, nielubiane przez dekoratorki wnętrz. Jednak tu nie o szyk i klasę chodzi, a o zadowolenia gustu naszej pociechy. Parę przypiętych balonów w strategicznych miejscach i kilka rzuconych do zabawy na pewno zda egzamin. Dzieci będą się bawiły, odbijając balonami, a wtedy rodzice będą spokojnie mogli porozmawiać z gośćmi przy stole.

2.Białe świece

Świece, zwłaszcza białe, tworzą uroczysty nastrój. Świetnie pasują do komunii i równie dobrze prezentują się na stołach. Trzeba jednak uważać, aby wszystko odbywało się bezpiecznie. Biegające dzieciaki wokół stołu i nachylające się kuzynki o długich włosach to grupy zagrożone. Nie popadajmy jednak w paranoję. Świece są idealnym dodatkiem do wystroju. Pozwól zapalić kilka swojemu dziecku, a sprawisz mu niemałą przyjemność.

3.Kwiaty

Jak na każdą uroczystość tak i na komunie trzeba zaprosić mnóstwo kwiatów! To one nadają świeżości pomieszczeniu. Goście będą mieli lepsze nastroje, a aura okaże się znacznie weselsza. Komunie odbywają się najczęściej w maju, więc nie powinno się narzekać na niedostatek tych pięknych roślin. Jeśli chcemy oszczędzić, a mieszkamy na wsi, możemy udać się z paroma ochotnikami na pobliską łąkę w poszukiwaniu kolorów wiosny. Serdecznie polecam taką formę ozdabiania sali!

4.Serwetki

To absolutna podstawa. Wybór motywu, koloru, faktury – to problemy, które mogą nas spotkać przy kupnie serwetek. Wielość wszystkiego sprawia, ze czujemy się zdezorientowani i sami nie wiemy, czego chcemy. Na komunii polecam jednak postawić na tradycyjną biel, złoto i pastele, a wszystko utrzymane w minimalizmie. Znajdziesz je w każdym sklepie z dewocjonaliami.

5.Kolorystyka

Podstawowymi kolorami na Pierwszej Komunii Świętej są biel i złoty. Aby nadać pomieszczeniu przyjemny charakter, można pokusić się dodatkowo o ciepłe kolory dodatków. Nie używaj ciemnych kolorów ani neonowych. Postaw na pastele, lub jeden ciepły aczkolwiek mocny kolor. Skonsultuj wystrój ze swoim dzieckiem, czy podoba mu się takie rozwiązanie, jakiego koloru najchętniej by użyło. To jego dzień, więc warto od czasu do czasu poprosić o radę swojej pociechy. 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *