Jak wybrać salę na wspaniałe wesele?

W tym wyjątkowym dniu wszystko musi pójść po myśli pary młodej. Nic nie powinno naruszyć wspaniałego humoru, ekscytacji i entuzjazmu, jakie towarzyszą narzeczeństwu w dniu ich ślubu. Za niedługo wychodzisz za mąż i chcesz zapanować nad całą machiną zwaną „organizacją wesela”? W tym artykule znajdziesz parę wskazówek odnośnie doboru sali weselnej, której wybór niekiedy staje się całkowitą porażką. Jak tego uniknąć?

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

  • Ilość osób
  • Lokalizacja
  • Catering
  • Cena najmu

 

1.Ilość osób

Oczywistym jest tworzenie listy gości weselnych i wypisywanie zaproszeń, jednak pamiętajmy, by je rozdać z dość dużym wyprzedzeniem, aby goście mieli czas na potwierdzenie swojego przybycia. Kiedy już możemy uznać, że ilość gości się nie zmieni – wybierzmy odpowiednią salę. Pamiętajmy, że im więcej zaproszonych osób, tym ciężej wybrać salę. Mamy bardzo duży wybór wśród mniejszych pomieszczeń, jednak jeśli chcemy świętować nasze wesele wśród 200 zaproszonych, zarezerwujmy salę z dużym wyprzedzeniem. Duże, piękne domy weselne z profesjonalną obsługą i cateringiem zawsze cieszą się bardzo dużym obłożeniem, dlatego nie trać ani sekundy!

Jeśli decydujemy się na kameralne wesele wśród najbliższych i przyjaciół, wybór będzie znacznie większy i bardziej zróżnicowany. Z łatwością można znaleźć jedną, przestrzenną salę, która zmieści w sobie parkiet oraz wszystkich zaproszonych. Może być to również urocza restauracja, znana wam z dobrego jedzenia – czasem nie warto ograniczać się do samych domów weselnych, bo wiele jest miejsc, w których zorganizujemy niezapomniane wesele!

2.Lokalizacja

Żeby czasem nie było za łatwo z doborem sali na ilość osób – trzeba zadbać o świetną lokalizację. Z tym podpunktem związane są koszty transportu, które musimy ponieść, jeśli wesele organizujemy gdzieś daleko od kościoła, poza miastem. Niekiedy ten wydatek się równoważy, bo sale w centrum miast są znacznie droższe niż te na obrzeżach. Obie mają swoje wady i zalety. Sale poza wielkimi ośrodkami miejskimi często mają do zaoferowania piękne widoki, tarasy i ogrody dostępne dla gości. Jednak w tym przypadku trzeba zapewnić gościom weselnym powrót do domu w środku nocy i nad ranem. Wybierając sale w centrum miasta należy zwrócić uwagę na dostępność parkingu.

3.Catering

Kto z nas nie nasłuchał się opowieści o fatalnym jedzeniu na weselu ciotecznej córki koleżanki? Jakby ta historia wesoła nie była, nie chcemy, aby ktoś wychodząc z naszej wielkiej imprezy był głody! Zadbajmy o smaczne, różnorodne potrawy; świeże przekąski, których nie braknie w połowie wesela i pyszne ciasta i owoce. Jest to sprawa, na której nie warto oszczędzać. Dobre jedzenie sprawi, że goście nie będą się kolektywnie opijać, tylko podjadać co chwilkę!

Zwróćmy uwagę czy catering jest zapewniany przed dom weselny, czy zamawiany z zewnątrz. Bez dwóch zdań trzeba pytać o każdą kwestię, spróbować każdej przekąski i posiłku, aby dania na weselu nie wracały w całości do kuchni.

4.Cena najmu

Nie popełniajcie popularnego błędu polegającego na wynajęciu najtańszej sali. Wszyscy wiemy, jak wielkim wydatkiem jest organizacja takiej uroczystości, jednak ucinanie wydatków w każdej kwestii może przyczynić się do katastrofy wesela. Sala powinna przede wszystkim spełniać nasze wymagania. Musi być przestrzenna, piękna (w zależności, jakiego stylu oczekujemy) i z dobrym jedzeniem. Jeśli wasz wybór nie spełnia tych kryteriów – nawet świetna kapela pod-nogę nie uratuje wrażenia weselników.

W koszt sali często wlicza się florystyka i przystosowanie pomieszczenia. Zwróćmy na to uwagę, wypytajmy o szczegóły dekorowania. Jeśli takiej usługi nie ma w cenie, trzeba się liczyć z dodatkowym kosztem na wynajęcie zewnętrznej firmy. Kwestia umowy jest bardzo ważna. To ona ustala stawki, terminy spłaty i zaliczkę.

 

Życzę przyjemności w planowaniu ślubu i mocnych nerwów z tego samego powodu!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *