Polki coraz częściej organizują imprezy poza domem!

Współczesne matki to kobiety bardzo zabiegane. Często realizują się na wielu polach równocześnie, spełniając się zawodowo i macierzyńsko, a przy okazji nie zapominając o przyjemnościach i spędzaniu czasu wspólnie z rodziną. Do tego dochodzą pozaszkolne zajęcia dzieciaków, basen i siatkówka. Wszystko to wymaga czasu i zaangażowania. Kiedy znajduje czas wolny, spędza go na przyjemnościach i dbaniu o siebie. Kiedy nadchodzi czas organizacji imprezy domowej, coraz częściej mówi: nie biorę wszystkiego na siebie.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Tradycyjna polska rodzina liczy rodziców i dwójkę dzieci. Taka brygada świętuje przynajmniej kilka razy do roku. Urodziny dzieci, imieniny rodziców, raz za czas znajdzie się jakaś rocznica, chrzciny, komunia i wesele. Niekiedy chcemy po prostu spotkać się w większym gronie z rodziną, która mieszka na drugim krańcu Polski lub spodziewamy się przyjazdu krewnych z zagranicy. Kiedyś oczywiste było, że organizacją takich wydarzeń zajmuje się matka rodziny z drobną pomocą babci czy siostry. Mąż z reguły pomagał nie przeszkadzając. Takie przyjęcia są świetną okazją do zabawy, jednak organizatorka ma małe wątpliwości.

BRAK CZASU

Organizacja nawet małej domowej imprezy jest wielkim wyzwaniem czasowym. Planowanie, układ stołów, sprzątanie domu, gotowanie potraw i tworzenie sałatek to tylko połowa z zajęć jakie musi wykonać przeciętna Polka wystawiająca przyjęcie. Napięta i nerwowa atmosfera wcale nie oddaje aury zapowiadającej się zabawy.

Nowoczesnym Polkom po prostu brak czasu na gotowanie i przygotowywanie domu. Nie chcąc zarywać nocek w kuchni, by rano czuć się zmęczone i niewyspane wracając do normalnego trybu obowiązków. Coraz więcej osób decyduje się na pomoc specjalistycznych firm. Prawie wszędzie w Polsce znajdują się lokale oferujące możliwość urządzenia tam imprezy okolicznościowej. Zapewniają salę, ciepłe dania, przekąski i smakołyki. Ograniczają pracę Matki Polki do minimum, gwarantując świetną zabawę.

PRZYJĘCIE OD SPECJALISTY

Na rynku istnieje mnóstwo firm gotowych zająć się twoją imprezą z uwagą godną profesjonalisty. Mniejsze spotkania na kilka osób dobrze jest urządzić w restauracji, większe z kolei, jak komunie czy chrzciny najlepiej organizować w większych salach. Zatrudniając firmę – nic cię więcej nie interesuje, oprócz ustalenia szczegółów wydarzenia. Na własnej imprezie jesteś również gościem, a nie gospodynią, która ciągle siedzi w kuchni. Możesz się bawić wraz ze swoimi gośćmi. To jest scenariusz przyjęć, które organizuje wiele kobiet. Odchodzi się od tradycyjnych imprez domowych. Nowoczesne matki mają tyle na głowie, że brak im po prostu czas na dodatkowe zajęcia. 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *