Studniówka w pałacu

Studniówka to niesamowity czas dla młodych ludzi, którzy za 100 dni przystąpią do matury. To jakby pożegnanie się z latami beztroskiej młodości i rozpoczynanie dorosłego życia. Po niej zostaje tylko egzamin maturalny i wybór studiów lub rozpoczęcie pracy. Dlatego ta impreza nie może być zwykłą imprezą, a pięknym wydarzeniem, które pamięta się do końca życia.

Kiedyś w szkołach, dzisiaj w zamkach

Kiedyś studniówki organizowało się przede wszystkim w szkołach. Ograniczało to koszty, a licealiści z wielką dozą kreatywności dekorowali korytarze. Te czasy jednak już odeszły do lamusa. Dzisiaj studniówki odbywają się w pałacach, zamkach, restauracjach lub salach bankietowych! Jest to większy wydatek finansowy, jednak wszystko wydaje się bardziej doniosłe i eleganckie. Z tego powodu wielu maturzystów decyduje się na większe koszty, by ten dzień był wspaniałym przeżyciem. Szkolne mury nie konkurują atrakcyjnością z nowoczesną salą balową lub zamkowym wystrojem.

Czasy się zmieniły, kiedyś nikt nie myślał o zmianie miejsca studniówki na piękne sale. Wyposażenie szkoły na co dzień służące do wytężonej nauki, na jeden dzień zmieniało się w stoły nakryte obrusami, a z sali gimnastycznej znikały piłki i siatka do grania na rzecz parkietu do tańczenia i zespołu muzycznego. Uczniowie wycinali dekoracje, zmieniając szkołę nie do poznania. Była to wspólna praca pełna zabawy i radości. Teraz wszystko odbywa się na innych zasadach: w wynajętej sali wszystko zostaje przygotowane przez obsługę obiektu. Gotowy „produkt” czeka na eleganckich gości, których zadaniem jest tylko być i dobrze się bawić. Studniówka stała się dochodowym biznesem dla właścicieli restauracji, zamków i innych obiektów, w których można zorganizować taki bal. Prześcigają się oni w pomysłach i zapraszają maturzystów w swoje progi.

Kreacje studniówkowe

Aranżacja i miejsce studniówek się zmieniają, jednak hasło „poloneza czas zacząć” jest nieśmiertelne. Słyszeli je nasi rodzice, my, a teraz słyszą nasze wnuki. Sezon studniówkowy zaczyna się już z początkiem stycznia i trwa do połowy lutego. Maturzyści zachodzą w głowę, co ubrać, jak wypaść najlepiej. Dziewczęta zastanawiają się nad fryzurą, kolorem paznokci, butów i makijażem.

Nauczyciele często powtarzają, że jest to bal, niekiedy jedyny w życiu, na który trzeba ubrać się niesamowicie elegancko. Jest to okazja dla dziewczyn, aby ubrać długą suknie i poczuć się jak księżniczka z bajki. Jednak trzeba się nad wszystkim zastanowić – czy długa sukienka gwarantuje nam wygodę zabawy i szalonych tańców? Sklepy raczej polecają kreacje krótkie, odsłaniające nogi. W połączeniu z wysokimi obcasami, na pewno nie pozostają w tyle za długimi sukniami! Dodatkowo, krótka sukienka może być wykorzystana na inną okazję, co ciężko powiedzieć o długiej. 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *