Udekoruj swoją salę weselną

Prawie zawsze to my, jako państwo młodzi, mamy wpływ na ostateczny wygląd sali weselnej. Możemy ją udekorować na przeróżne style, w zależności od wynajętego pomieszczenia. Czy to zamek, pałac, karczma, nowoczesny hotel lub zwykła remiza – każda z tych opcji daje nam spore pole do popisu. W zależności od naszej kreatywności, niekiedy od zasobności portfela, robimy piorunujące lub marne pierwsze wrażenie na weselnikach. Oto parę tipów jak udekorować salę weselą.

 

1.Sztaluga przed wejściem na salę

Dzięki sztaludze bądź ramie przed wejściem możemy uskutecznić parę ciekawych rozwiązań. Popularnym sposobem na wykorzystanie takich przyrządów jest umieszczenie rozkładu stołów i nazwisk osób, które przy danym stole siedzą. Jest to nieopisana pomoc w organizacji gości już na samym początku. Innym rozwiązaniem jest zdjęcie umieszczone na sztaludze z możliwością umieszczania podpisów i życzeń na tyle lub bezpośrednio na zdjęciu. To będzie wspaniała pamiątka na stare lata dla nowożeńców!

2.Sufit prosi o dekoracje

Ciężko zabrać się do planowania dekoracji sufitu, ścian i kolumn. Chcemy, żeby wyglądały one elegancko i przykuwały oko. Jednak boimy się odwrotnego efektu. Jak uniknąć tandety? Tiule i szyfony lubią wesela. Idealnie pasują do dekorowania sufitu. To wdzięczne materiały i nie trzeba się ich bać. Ich upięcie nie jest trudnym wyzwaniem. Można użyć również białej podszewki lub organtyny. Wysoki sufit daje możliwość stworzenia zwisających półkul, z wykorzystaniem większej ilości materiału. Proponuję być ostrożnym z dekorowaniem balonami, gdyż mogą sprawić więcej kłopotu niż pożytku. Jednak mała ilość balonów napełnionych helem (utrzymują się do 10 godzin) nie powinna zagrażać wystrojowi.

3.Ściany sali weselnej

Dekorowanie ścian często zależy od stanu sali weselnej. Jeśli są zaniedbane lub zniszczone, warto pokusić się o ich zasłonięcie ciemnym materiałem. Za pomocą taśmy do firanek stworzyć śliczne drapowania, co daje efekt fal. Za stołem Pary Młodej możemy pozwolić sobie na większą fantazję, gdyż ta ściana prawdopodobnie będzie najczęściej zauważana. Tutaj również można podpiąć materiał, dokładając ozdoby (podkowy, serduszka, obrączki, gołąbki, balony, kwiaty, pióra itp.). Dobrym pomysłem jest także zabawa światłami.

4.Filary i kolumny

Kwiaty są bardzo wdzięcznymi dekoracjami. Pięknie upięte na kolumnie będą się świetnie prezentować. Można również wykorzystać balony, jeśli je lubicie. Reprezentatywnie wygląda również tiul z flizeliną z powpinanymi w niego kwiatami. Trzeba delikatnie go poskręcać i opleść filar. Dobrym pomysłem jest także spuszczenie z góry kolumny szyfonu lub organzyny.

 

Jeśli jednak nie macie serca do kreowania wizerunku waszej sali weselnej, a co bardziej prawdopodobne – brakuje wam czasu, lepiej poprosić profesjonalistę o pomoc. Inwestując w taką usługę możemy być pewni świetnego efektu końcowego. Wasze wskazówki odnośnie wystroju będą wzięte pod uwagę i zrealizowane w najlepszym wydaniu – od bukietów przez wyboru kwiatów po dekorację stołów, sufitu, kolumn, ścian. W dodatku możecie być pewni spójnego projektu. Jeśli finanse pozwalają wam na taki luksus – nie zastanawiajcie się długo. 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *